Nardai ›› Apie nardus


Žaidimo istorija
 Nardai – tai žaidimas, savo amžiumi, populiarumu ir azartiškumu nenusileidžiantis šachmatams. Šis žaidimas ypač paplitęs rytų šalyse, kur gilioje senojėje, tikriausiai, ir buvo sugalvotas.
Europoje nardai yra žinomi nuo senų laikų ir dažniausiai vadinami “triktrak”, tikriausiai, dėl panašaus stuksėjimo kauliukais į lentą. Iš pirmo žvilgsnio, šis žaidimas nepatyrusiam žaidėjui gali atrodyti paprastas ir lengvai žaidžiamas. Atrodo, kad jį perprasti yra lengva – tiesiog reikia sužaisti kelias partijas. Bet labai greitai pradedantysis pastebi, jog patyręs žaidėjas prieš jį laimi daug kartų iš eilės didele persvara. Ir tik po kurio laiko, atrasdamas naujus žaidimo niuansus ir paslaptis, žaidėjas pradeda suprsti ir jausti jo grožį, tampa ištikimu nardų žaidėju.
Pastaruoju metu nardų populiarumas auga visame pasaulyje. 1976 metais įkurta Tarptautinė Nardų Federacija, kuri kasdien rengia tarptautinius turnyrus ir pasaulio čempionatus.
Apskritai, pasaulyje priskaičiuojama virš šimto (arba šiek tiek mažiau) skirtingų žaidimo rūšių ir patobulinimų. Pradedantieji žaidėjai, pagrinde, žino tik dvi iš jų – trumpuosius ir ilguosius nardus. Tačiau be jų dar yra giulbar, žake (žaket), triktrak, bekgamon, chačapuri ir kitos. Žaisti galima su dave, oinu, marsu, koksu ir kitais. Bet pagrindiniai principai visų žaidimo rūšių yra vienodi.
Pagrindinis mūsų klubo “MARS” šūkis:
“NARDAI – TAI DRAUGŲ ŽAIDIMAS,

                               NARDAI – TAI ŽAIDIMAS SU DRAUGAIS”